yandex sayaç
Kırmızı Blog

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Android – iOS)

0

Gizli Numaradan Arama, Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır,  Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır Android, Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır iOS, Android Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır, iOS Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır, Gizli Numaradan Arama Vodafone, Gizli Numaradan Arama Turkcell, Gizli Numaradan Arama Türk Telekom

Türkiye’de kullanılan bütün operatörlerden gizli numaradan arama yapabilmek mümkündür. Numaranızı gizlediğinizde yaptığınız aramalar aradığınız numaranın kullanıcısı tarafından ‘’gizli numara’’ ya da ‘’özel numara’’ olarak görünür. Böylece kimliğinizi belli etmeden gerçekleştirmek istediğiniz ya da karşı tarafın size tekrar ulaşmasını istemediğiniz görüşmeleri yapabilirsiniz.

Ancak aramak istediğiniz kişi gerek kullandığı operatör aracılığıyla gerekse de kullandığı telefonun ayarları aracılığıyla gizli ya da özel numaradan gelen aramaları engelleyebilir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda ve gizli numarayla o kişiyi aradığınızda ‘’Bu numara gizli numaralardan gelen aramaları kabul etmemektedir’’ şeklinde bir uyarıyla karşılaşırsınız.

Bu durumda yalnızca aramanız engellenmiş olur, aradığınız kişi hiçbir şekilde onu gizli numarayla aramayı denediğinizi öğrenmez. Numaranızı gizlemenin farklı yöntemleri vardır. Şimdi sizlere bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Android’de Gizli Numaradan Arama

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Android – iOS)
Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Android – iOS)

 

Android işletim sistemine sahip telefon kullanıcıları, telefonlarının ‘’ayarlar’’ bölümünden numaralarını gizleyebilirler. Siz de Android kullanıcısıysanız gizli numaradan aramagerçekleştirmek için;

 • Öncelikle telefonunuzun ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 • Daha sonra açılan menüde ‘’Arama / Çağrı Ayarları’’ seçeneğine dokunun.
 • Karşınıza çıkan pencereden ‘’Diğer Ayarlar’’ seçeneğine girin.
 • Sonrasında ‘’Arayan Kimliğimi Göster’’ seçeneğine dokunun.
 • Son olarak ‘’Numarayı Gizle’’ seçeneğini işaretleyerek onaylayın.
İlgili Haber
Huawei P30 Pro Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapacağınız bütün aramalarda numaranız gizli kalacaktır. Numaranızı tekrar görünür hale getirmek için ‘’Numarayı gizle’’ kısmına kadar aynı adımları takip ederek, bu kısımda ‘’Numaramı Göster’’ ya da ‘’Şebeke Varsayılanı / Varsayılan Ağ’’ seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

iOS / iPhone’da Gizli Numaradan Arama

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Android – iOS)
Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır (Android – iOS)

 

iOS işletim sistemine sahip iPhone kullanıcıları da telefonlarında gerekli ayarlamaları yaparak gizli numaradan arama yapabilirler. iPhone’da numaranızı gizlemek için;

 • İlk olarak telefonunuzun genel menüsünde yer alan ‘’Ayarlar’’ bölümüne girin.
 • Daha sonra bu bölümdeki ‘’Telefon’’ seçeneğine dokunun.
 • Gelen seçenekler içerisinden ‘’Numaramı Göster’’ seçeneğine girin.

Son olarak numaramı göster seçeneğinin yanındaki daireye dokunarak bu seçeneği devre dışı bırakın (Yeşil ışık numaramı göster seçeneğinin aktif olduğu anlamına gelir, numaranızın gizli olabilmesi için yeşil ışığın görünmemesi gerekir).

Bu adımları yerine getirirseniz, yaptığınız tüm aramalarda numaranız gizli kalacaktır.

Bu yöntemler dışında, iOS ya da Android fark etmeksizin herhangi bir ayarlama yapmadan da numaranızı gizleyebilirsiniz. Bunun için #31#’yi tuşladıktan sonra arama yapmak istediğiniz numarayı girmeniz yeterli. Bu şekilde gerçekleştirdiğiniz bütün çağrılarda numaranız gizli kalır ve telefon ayarlarınız değişmez.

Hızlı İletişime geçmek için tıklayınız.

Vereceğiniz Reklam Türünü Yazınız.

Kırmızı Blog’daki esnek banner alanları sayesinde sitenin istediğiniz bir bölümüne reklam verebilirsiniz. 728×90300×250, 468×60, ya da 300×600 tercih edebileceğiniz reklam boyutlarından sadece bazıları. farklı bir reklam boyutunuz var ise bildiriniz.
 • Tanıtım yazıları süresizdir, siteden silinmezler.
 • Yazılar en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
 • Her yazıda en az bir görsel kullanılmalıdır.
 • En fazla 3 link çıkışı yapılır.
 • Yazılar "Tanıtım" kategorisi altında listelenir.
 • Tanıtım yazıları tarafımızdan yazılamaz size ait olmalıdır.
 • Yazı yayımlandıktan sonra Twitter, Facebook, Google+, İnstagram, Pinterest, Tumblr,  hesaplarımdan da paylaşmaktayım.
 • Daha Fazla Bilgi İçin Not Bırakabilirsiniz.
Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarım üzerinden ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.
Sosyal sorumluluk projelerine her zaman elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Her türlü projenizi benimle paylaşabilirsiniz.
Ürün ya da hizmetinizi Kırmızı Blog takipçileri arasında düzenlenecek bir çekiliş ya da yarışmayla daha geniş kitlelerle buluşturabilirsiniz.
Yazdıklarım dışında, size özel farklı işbirliklerine de her zaman açığım. Benimle info@kirmiziblog.com ya da İletişim sayfasındaki form aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Kabul Ediyorum Daha fazla bilgi için tıklayınız