yandex sayaç
Kırmızı Blog

Hoverboard Nasıl Çalışır?

0

Hoverboard Nasıl Çalışır, Hoverboard Nasıl Kullanılır, Hoverboard Nasıl Öğrenilir, Hoverboard Öğrenmek, Hoverboard Nasıl Yapılır, Hoverboard Nasıl Kullanılır

Son dönemde oldukça popüler bir hale gelen elektrikli kaykay Hoverboard içinde barındırdığı teknoloji ile insanları büyülemeye devam ediyor.

Kendi dengesini sağlayan scooter olarak da bilinen elektrikli kaykayların en dikkat çekici özelliği oldukça dengeli olmalarıdır. Dinamik denge prensibi ile yapılan bu kaykaylar vücut hareketlerine ve kaykayın eğimine göre hızlanıp yavaşlayabilmektedir.

[affiliate_news id=”549″]

Hoverboard Nasıl Çalışır?

Mekanik Özellikleri

Hoverboard’ların güçleri elektrik ile sağlanmaktadır. İçlerinde bulunan bataryaları sayesinde elektrik enerjisini depolayarak belirli süreler aralığında çalışması sağlanmaktadır. Bu bataryalar evlerin elektrik şebekelerinden de şarj edilebilmektedir. İçlerinde bulunan bataryaların kapasitelerine göre bu araçların gidecekleri yol da değişkenlik göstermektedir.  Bataryaların depoladıkları elektrik enerjisi elektrikli motorlara iletilerek kaykayların hareket etmesi sağlanmaktadır. İçlerinde bulunan düzdöner olarak da adlandırılan Jiroskop sayesinde dengelerini sağlayabilen elektrikli kaykayların bu yapıları bir çark ve disk ile yapılabilmektedir. Bu araçların hızları yükseldiğinde öne doğru hafif olarak eğim yapılması merkez kaç kuvvetinin dengelenmesini sağlar ve daha verimli olarak çalışmasına yol açar. Bir kumanda yardımı ile hareket ettirilen ‘elektrikli kaykaylar nasıl dönüyor sorusunun?’ cevabı ise eğilebilme kabiliyetinizde yatıyor. Dönmek istediğiniz yöne doğru eğilmeniz aracın da dönmesine sebep olacaktır.

İlgili Haber
iPhone RAM Temizleme Nasıl Yapılır?

Alışma aşamasında oldukça zorluk yaşayacağınız düşünülecek olsa da alıştıktan sonra hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Kısa mesafeli yolculuklarınızda yanınızdan ayırmayacağınız Hoverboard’ınızı eğlence ve spor amaçlı olarak da kullanabilirsiniz.

Hoverboard Nasıl Çalışır?
Hoverboard Nasıl Çalışır?

Teknik Özellikleri ve Menzilleri

Bu elektrikli kaykayların içlerinde bulunan bataryaların güçlerine göre farklılık gösteriyor olsa da menzilleri yaklaşık olarak 10 ile 30 km arasındadır. Tek şarj ile bu kadar yol gidebiliyor olması bile teknolojinin geldiği noktayı gözler önüne sermektedir. Hoverboard’ların hızları da 20 ile 40 km/h arasında değişmektedir. Menzilleri ve yaptıkları hızlar kullanan kişinin ağırlığı ve sürülen yolun durumu ile değişiklik göstermektedir.

Hızlı İletişime geçmek için tıklayınız.

Vereceğiniz Reklam Türünü Yazınız.

Kırmızı Blog’daki esnek banner alanları sayesinde sitenin istediğiniz bir bölümüne reklam verebilirsiniz. 728×90300×250, 468×60, ya da 300×600 tercih edebileceğiniz reklam boyutlarından sadece bazıları. farklı bir reklam boyutunuz var ise bildiriniz.
  • Tanıtım yazıları süresizdir, siteden silinmezler.
  • Yazılar en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
  • Her yazıda en az bir görsel kullanılmalıdır.
  • En fazla 3 link çıkışı yapılır.
  • Yazılar "Tanıtım" kategorisi altında listelenir.
  • Tanıtım yazıları tarafımızdan yazılamaz size ait olmalıdır.
  • Yazı yayımlandıktan sonra Twitter, Facebook, Google+, İnstagram, Pinterest, Tumblr,  hesaplarımdan da paylaşmaktayım.
  • Daha Fazla Bilgi İçin Not Bırakabilirsiniz.
Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarım üzerinden ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.
Sosyal sorumluluk projelerine her zaman elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Her türlü projenizi benimle paylaşabilirsiniz.
Ürün ya da hizmetinizi Kırmızı Blog takipçileri arasında düzenlenecek bir çekiliş ya da yarışmayla daha geniş kitlelerle buluşturabilirsiniz.
Yazdıklarım dışında, size özel farklı işbirliklerine de her zaman açığım. Benimle info@kirmiziblog.com ya da İletişim sayfasındaki form aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Kabul Ediyorum Daha fazla bilgi için tıklayınız