yandex sayaç
Kırmızı Blog

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

0

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir, İnstagram Önerileri Kaldırma, İnstagram Önerileri Açma, İnstagram Önerileri Nasıl Silinir, İnstagram Önerileri Algoritması, İnstagram Önerileri Neye Göre Çıkıyor

Günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu en önemli özellik sosyal medyadır. Sosyal medya sayesinde yüz binlerce paylaşım yapılmakta ve ülke gündemini belirleyen konular ilk olarak bu mecralarda servis edilmektedir. Sosyal medyanın en ilgi çekici özelliği görünürlüktür. İnsanlar fotoğraf ve video paylaşarak hayatlarından kesitler sunmaktadır.

Buna olanak tanıyan en büyük platform ise Instagram’dır. Ülkemizde milyonlarca kişinin paylaşım yaptığı bu sosyal medya mecrasına ilgi her geçen gün artmaktadır. Bizde sizler için Instagram’ın en dikkat çekici özelliği olan önerileri inceleyeceğiz. Instagram kullanıcılarının çoğu “Instagram önerileri neye göre belirliyor” diye merak etmektedir. Bu soruyu sizler için cevapladık.

Instagram Öneriler Özelliği Nedir ?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir
Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

 

Instagram’ın keşfet bölümü güncel, çok fazla kişi tarafından beğenilmiş ve çok fazla yorum almış paylaşımları göstermekte olup, keşfet bölümüne çıkan gönderiler daha fazla kişi tarafından görüntülenmektedir.

Bu sayede de daha fazla beğeni alırlar. Keşfet bölümü her kullanıcıya özel tasarlanmıştır. Yani burada herkes farklı paylaşımlar görür. Buna sebep olan durum öneriler özelliğidir.

İlgili Haber
YouTube Telifsiz Video ve Şarkı Bulma

Instagram öneriler özelliği sayesinde takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, takip ettiği ve yorum yaptığı paylaşımları sizlere de gösterir. Elbette bu bölümde sadece takip ettiklerinizle ilgili paylaşımlar yoktur.

Aynı zamanda ülkemizde en çok beğenilen ve yorum alan paylaşımlar da sizin beğeninize sunulur. Instagram bu sayede ülke gündeminde yer alan haberlerden öncelikle sizin haberdar olmanızı sağlar.

 

Instagram Kişi Önerisini Nasıl Belirler ?

 

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir
Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

 

Instagram’a Yeni Katılanlar Nasıl Öneri Alır ?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir
Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Instagram’a yeni katılan ve paylaşımlarına henüz başlamamış kişiler öncelikle diğer hesaplarından bağlantı kurdukları arkadaşlarını takip ederler. Instagram senkronize etme özelliği ile bu kişileri sizlere önermektedir. Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarası ve mail adresi ile bağlantılı tüm kişiler size önerilmektedir. Bu kişileri takip edebilir ya da yok sayarak bir daha çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca kullanıcılar arkadaşlarını takip ettikçe ortak arkadaşlar çoğalır ve bu yönde de öneriler almaya başlarlar. Kişi özelliklerini gözeterek aynı mesleği icra edenleri, aynı okuldan mezun olanları ve aynı şehirde ikamet edenleri de birbirine önerir.

Ardından önerilerde en büyük payı Instagram’da en çok beğenilen ve yorum alan paylaşımlar alır. Instagram önerileri neye göre belirlenir adlı konumuzun sonuna geldik. Merak ettiğiniz konuları veya edindiğiniz bilgileri bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

Hızlı İletişime geçmek için tıklayınız.

Vereceğiniz Reklam Türünü Yazınız.

Kırmızı Blog’daki esnek banner alanları sayesinde sitenin istediğiniz bir bölümüne reklam verebilirsiniz. 728×90300×250, 468×60, ya da 300×600 tercih edebileceğiniz reklam boyutlarından sadece bazıları. farklı bir reklam boyutunuz var ise bildiriniz.
  • Tanıtım yazıları süresizdir, siteden silinmezler.
  • Yazılar en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
  • Her yazıda en az bir görsel kullanılmalıdır.
  • En fazla 3 link çıkışı yapılır.
  • Yazılar "Tanıtım" kategorisi altında listelenir.
  • Tanıtım yazıları tarafımızdan yazılamaz size ait olmalıdır.
  • Yazı yayımlandıktan sonra Twitter, Facebook, Google+, İnstagram, Pinterest, Tumblr,  hesaplarımdan da paylaşmaktayım.
  • Daha Fazla Bilgi İçin Not Bırakabilirsiniz.
Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarım üzerinden ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.
Sosyal sorumluluk projelerine her zaman elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Her türlü projenizi benimle paylaşabilirsiniz.
Ürün ya da hizmetinizi Kırmızı Blog takipçileri arasında düzenlenecek bir çekiliş ya da yarışmayla daha geniş kitlelerle buluşturabilirsiniz.
Yazdıklarım dışında, size özel farklı işbirliklerine de her zaman açığım. Benimle info@kirmiziblog.com ya da İletişim sayfasındaki form aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Kabul Ediyorum Daha fazla bilgi için tıklayınız