yandex sayaç
Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir | Güncel Teknoloji ve Donanım, Yazılım ve Webmaster Hakkında Bilgiler ve Donanım Destek Sitesi
Kapat

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Anasayfa İnstagram Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir
215 Views ₺ /
Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

İnstagram Önerileri Neye Göre Belirlenir, İnstagram Önerileri Kaldırma, İnstagram Önerileri Açma, İnstagram Önerileri Nasıl Silinir, İnstagram Önerileri Algoritması, İnstagram Önerileri Neye Göre Çıkıyor

 

Günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu en önemli özellik sosyal medyadır. Sosyal medya sayesinde yüz binlerce paylaşım yapılmakta ve ülke gündemini belirleyen konular ilk olarak bu mecralarda servis edilmektedir. Sosyal medyanın en ilgi çekici özelliği görünürlüktür. İnsanlar fotoğraf ve video paylaşarak hayatlarından kesitler sunmaktadır.

Buna olanak tanıyan en büyük platform ise Instagram’dır. Ülkemizde milyonlarca kişinin paylaşım yaptığı bu sosyal medya mecrasına ilgi her geçen gün artmaktadır. Bizde sizler için Instagram’ın en dikkat çekici özelliği olan önerileri inceleyeceğiz. Instagram kullanıcılarının çoğu “Instagram önerileri neye göre belirliyor” diye merak etmektedir. Bu soruyu sizler için cevapladık.

Instagram Öneriler Özelliği Nedir ?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

 

Instagram’ın keşfet bölümü güncel, çok fazla kişi tarafından beğenilmiş ve çok fazla yorum almış paylaşımları göstermekte olup, keşfet bölümüne çıkan gönderiler daha fazla kişi tarafından görüntülenmektedir.

Bu sayede de daha fazla beğeni alırlar. Keşfet bölümü her kullanıcıya özel tasarlanmıştır. Yani burada herkes farklı paylaşımlar görür. Buna sebep olan durum öneriler özelliğidir.

Instagram öneriler özelliği sayesinde takip ettiğiniz kişilerin beğendiği, takip ettiği ve yorum yaptığı paylaşımları sizlere de gösterir. Elbette bu bölümde sadece takip ettiklerinizle ilgili paylaşımlar yoktur.

İlgili Haber
Instagram’da Toplu Fotoğraf Silme Nasıl Yapılır?

Aynı zamanda ülkemizde en çok beğenilen ve yorum alan paylaşımlar da sizin beğeninize sunulur. Instagram bu sayede ülke gündeminde yer alan haberlerden öncelikle sizin haberdar olmanızı sağlar.

 

Instagram Kişi Önerisini Nasıl Belirler ?

 

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

 

Instagram’a Yeni Katılanlar Nasıl Öneri Alır ?

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Instagram Önerileri Neye Göre Belirlenir

Instagram’a yeni katılan ve paylaşımlarına henüz başlamamış kişiler öncelikle diğer hesaplarından bağlantı kurdukları arkadaşlarını takip ederler. Instagram senkronize etmeözelliği ile bu kişileri sizlere önermektedir. Kayıt olurken verdiğiniz telefon numarası ve mail adresi ile bağlantılı tüm kişiler size önerilmektedir. Bu kişileri takip edebilir ya da yok sayarak bir daha çıkmalarını engelleyebilirsiniz.

Ayrıca kullanıcılar arkadaşlarını takip ettikçe ortak arkadaşlar çoğalır ve bu yönde de öneriler almaya başlarlar. Kişi özelliklerini gözeterek aynı mesleği icra edenleri, aynı okuldan mezun olanları ve aynı şehirde ikamet edenleri de birbirine önerir.

Ardından önerilerde en büyük payı Instagram’da en çok beğenilen ve yorum alan paylaşımlar alır. Instagram önerileri neye göre belirlenir adlı konumuzun sonuna geldik. Merak ettiğiniz konuları veya edindiğiniz bilgileri bizlere yorum kısmından iletebilirsiniz.

 

DMCA.com Protection Status
0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir