yandex sayaç
İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır? | Güncel Teknoloji ve Donanım, Yazılım ve Webmaster Hakkında Bilgiler ve Donanım Destek Sitesi
Kapat

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

Anasayfa Bilgisayar İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?
250 Views ₺ /
İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

İnternet Sitesi Engelleme, İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır, İnternet Sitesi Engelleme Programsız, İnternet Sitesi Engelleme Chrome, İnternet Sitesi Engelleme Mobil, İnternet Sitesi Engelleme Kaldırma, Web Sitesi Engelleme Chrome, İnternet Sitesi Engelleme Programı, İnternet Sitesi Engelleme Programı İndir, İnternet Sitesi Engelleme İndir

 

Bilgisayarınızda herhangi bir internet sitesini engellemek, şifre koymak işlemlerini nasıl yapacağınızı resimli olarak sizlere anlattık.

Evdeki herhangi bir bireyin ya da iş yerinizdeki bir çalışanın bilgisayardan bazı sitelere girmesini engellemek artık çok kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Özellikle ebeveynler çocuklarının bazı sitelere girmesini istememekte ve bu konuda çok sorun yaşamaktadır. Bunun yanı girilmesi mümkün olan yanlış sitelere bilgisayara virüs bulaşmasına sebep olabilmekte ve bir çok problemi de beraberinde getirmektedir. Size sunduğumuz bu yöntemle istediğiniz site ya da siteleri engelleme işlemini yapabilecek hatta buna bir şifre koyarak başka bir kişinin açmasının da önüne geçebilieceksiniz.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

 

Nasıl Yapılır?

Öncelikle bunu yapmak için Google Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekmektedir.

1. Tarayıcıyı açtıktan sonra buraya tıklayın ve Simple Blocker eklentisini indirmek için sağ kısımdaki CHROME’A EKLE butonuna basın.

İlgili Haber
Evde Mandal İşi Veren Firmalar

2. Beliren uyarı penceresinde tekrar Ekle butonuna tıklayın.

3. Eklenti yüklendikten sonra tarayıcının sağ üst kısımdaki ikonuna basarak eklentinin ayar sayfasına gidin ve buradan WebSite Blocklist yazan bölüme aşağıdaki gibi istediğiniz siteleri ekleyin ve ardından alt kısmındaki Save Blocklist butonuna tıklayın.

4. Daha sonra en alt kısımdaki Step – 2 ve Step – 3 sekmelerini OFF butonlarına tıklayarak ONkonumuna getirin. Bu sitelerin başka biri tarafından listeden kaldırılmasını engelleyecektir. Daha sonra alt kısımdaki Enter New Password bölümüne daha sonra hatırlayacağınız bir şifreyi ve Re-Enter Password bölümüne aynı şifreyi tekrar yazıp alt kısımdaki Save New Password butonuna basın.

Artık istediğiniz siteler engellendi! Bu siteleri düzenlemek ya da başka bir siteyi eklemek için tarayıcının sağ kısmındaki ikonuna basarak istediğiniz düzenlemeleri tekrar yapabilirsiniz.

DMCA.com Protection Status
0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir