yandex sayaç
Mavi Balina Oyunu Nedir? | Güncel Teknoloji ve Donanım, Yazılım ve Webmaster Hakkında Bilgiler ve Donanım Destek Sitesi
Kapat

Mavi Balina Oyunu Nedir?

Anasayfa Bilgisayar Mavi Balina Oyunu Nedir?
266 Views ₺ /
Mavi Balina Oyunu Nedir?

Mavi Balina, Mavi Balina Oyunu, Mavi Balina Oyunu Nedir?, Mavi Balina Oyunu Nasıl Oynanılır, Mavi Balina Nereden İndrilir, Mavi Balina Nasıl İndirilir, Mavi Balina Oyunu İndir, Mavi Balina İndir, Mavi Balina Nasıl Kurulur

 

Son günlerde Dünya’da konuşulan tek bir ortak konu var; Mavi Balina (Blue Whale). Adeta dehşet saçıyor. Ama bilmeniz gereken ise bu okyanuslarda yaşayan Mavi Balina değil. Bir oyun. Tüm Dünya’nın konuştuğu ve de giderek korku saçan Mavi Balina Oyunu ülkemizde de endişelere neden oluyor.

Dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina oyunu, gündeme gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, yaklaşık 2 yıl önce Rus sosyal medyası üzerinde ortaya çıktığı belirtilen Mavi Balina oyunu konusunda aileleri uyarıyor. Peki, Mavi Balina nedir?

Ailelerin korkulu rüyası olan  Mavi Balina oyunu  can almaya devam ediyor. ‘Blue Whale’, yani ‘Mavi Balina’ adlı oyunda, oyuncular 50 talimatı yerine getirmek zorunda ve bunlardan bazıları ölümcül olabiliyor.

50 günlük bir süreyi kapsayan bu komutlar arasında derin olmayacak şekliyle kol ve bacakların kesilmesi, belirli bir süre boyunca kimse ile görüşülmemesi, yüksek sesli olarak müzik dinlenilmesi gibi aşamalar yer alıyor.

İlgili Haber
Yerel Ağ Bağlantısı Kaybolma Sorunu Çözümü

50. günün sonunda ise kişiye son aşama olan “yüksekten atlayarak ya da kendini asarak” intihar etme komutu veriliyor. “Mavi Balina” adlı oyunda yönetici konumunda olan kişilerin, kişisel bilgilerini ele geçirdikleri kurbanlarına şantaj da yaptığı bu şekilde oyunda kalmaya zorladıkları ifade ediliyor.

Mavi Balina Oyunu Nedir?

Mavi Balina Oyunu Nedir?

“MAVİ BALİNA” OYUNU GENÇLERİ ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR

Son günlerde dünyada pekçok çocuğun ve gencin ölümüne sebep olduğu iddiasıyla gündeme gelen “Mavi Balina” oyunu ebeveynleri endişelendiriyor. Peki, “Mavi Balina” oyunu oynayan ergenleri hangi tehlikeler bekliyor? Uygulamayı yöneten kişinin duygusal taciz uyguladığını belirten uzmanlar, ergenlerin bu süreçte en riskli grup olduğunu vurguluyor. Çocuk ve gençleri benzer tehlikelerden korumanın yolu ise sorunların paylaşımı ve doğru iletişimden geçiyor. Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Onur Noyan, son günlerde dünyada pekçok çocuk ve gencin ölümüne yol açan “Mavi Balina” oyununun en çok ergenleri tehdit ettiğini söyledi.

DMCA.com Protection Status
0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir