yandex sayaç
Kırmızı Blog

.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

0

Udf Uzantılı Dosyalar, Udf Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır, Udf Uzantılı Dosya Nedir, Udf Uzantılı Dosya Android, Udf Uzantılı Dosya iOS, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı, Udf Uzantılı Dosya Oluşturma, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir Tamindir, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir Gezginler, Udf Uzantılı Dosyayı PDFye Çevirme, Udf Uzantılı Dosya Açma

UDF uzantısı, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi) bünyesinde kullanılan dosyalarda yer almaktadır. UYAP, Hem Adalet Bakanlığı ve yargı birimleri arasındaki iletişimi, hem de hukuksal faaliyetlerin internet platformundan takip edilerek denetlenmesini sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde vatandaşlar, kendilerine ait hukuki süreçleri de takip ederek bilgi sahibi olabilmektedir.

.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?
.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Bu sistemde yaygın olarak kullanılan .UDF uzantılı dosyalar ise UYAP doküman editörü ile açılabilmektedir. Şimdi sizlere UYAP doküman editörünü nereden indireceğinizi ve nasıl kuracağınızı anlatacağız. Ancak programın kurulum dosyası, ‘’.zip’’ uzantılı bir dosya olarak ineceğinden dolayı kuruluma başlamak için WinRAR programı gereklidir. Dolayısıyla indirmeden önce WinRAR programının bilgisayarınızda kurulu olduğuna emin olun. Programı indirmek ve kurmak için:

 • Öncelikle http://www.uyap.gov.tr adresine giderek sayfanın alt kısmında yer alan ‘’UYAP Destek’’ başlığının altındaki ‘’UYAP Editör’’ seçeneğine tıklayın.
 • Tıkladığınız anda dosya inmeye başlayacaktır. Dosyanın inmesi tamamlandığında dosyayı açın.
 • Dosyayı açtıktan sonra sırasıyla ‘’UYAP’’ klasörüne, ardından ‘’UKI_V4.1.11’’ klasörüne ve ‘’UKI_V4.1.11.exe’’ uygulamasına tıklayın (Tıkladıktan sonra izin isterse onaylayın).
 • Karşınıza çıkan kurulum sihirbazı penceresinde yer alan ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.
 • Bu penceredeyse programın nereye kurulacağını seçin ve tekrar ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.
 • Bu aşamadan sonra karşınıza çıkacak 3 seçenekte de ‘’ileri’’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
 • Son olarak ‘’Kur’’ seçeneğine tıklayın ve kurulumu başlatın.
 • Kurulum tamamlandıktan sonra ‘’Son’’ butonuna tıklayarak kurulum işlemini sonlandırın.
İlgili Haber
Twitter Trend Topic Nedir, Nasıl Yapılır?

Bundan sonra UDF uzantılı bir dosyaya tıkladığınızda, dosya UYAP doküman editörütarafından açılacaktır.

Hızlı İletişime geçmek için tıklayınız.

Vereceğiniz Reklam Türünü Yazınız.

Kırmızı Blog’daki esnek banner alanları sayesinde sitenin istediğiniz bir bölümüne reklam verebilirsiniz. 728×90300×250, 468×60, ya da 300×600 tercih edebileceğiniz reklam boyutlarından sadece bazıları. farklı bir reklam boyutunuz var ise bildiriniz.
 • Tanıtım yazıları süresizdir, siteden silinmezler.
 • Yazılar en az 300 kelimeden oluşmalıdır.
 • Her yazıda en az bir görsel kullanılmalıdır.
 • En fazla 3 link çıkışı yapılır.
 • Yazılar "Tanıtım" kategorisi altında listelenir.
 • Tanıtım yazıları tarafımızdan yazılamaz size ait olmalıdır.
 • Yazı yayımlandıktan sonra Twitter, Facebook, Google+, İnstagram, Pinterest, Tumblr,  hesaplarımdan da paylaşmaktayım.
 • Daha Fazla Bilgi İçin Not Bırakabilirsiniz.
Twitter, Facebook, Instagram, Pinterest gibi sosyal medya hesaplarım üzerinden ürün ve hizmetlerinizi tanıtabilirsiniz.
Sosyal sorumluluk projelerine her zaman elimden geldiğince destek olmaya çalışıyorum. Her türlü projenizi benimle paylaşabilirsiniz.
Ürün ya da hizmetinizi Kırmızı Blog takipçileri arasında düzenlenecek bir çekiliş ya da yarışmayla daha geniş kitlelerle buluşturabilirsiniz.
Yazdıklarım dışında, size özel farklı işbirliklerine de her zaman açığım. Benimle info@kirmiziblog.com ya da İletişim sayfasındaki form aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.
CAPTCHA Resmi

Bu spam önlememize yardımcı olur, teşekkürler.

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımı kabul etmiş bulunuyorsunuz. Kabul Ediyorum Daha fazla bilgi için tıklayınız