yandex sayaç
.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır? | Güncel Teknoloji ve Donanım, Yazılım ve Webmaster Hakkında Bilgiler ve Donanım Destek Sitesi
Kapat

.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Anasayfa Nasıl Yapılır .UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?
217 Views ₺ /
.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Udf Uzantılı Dosyalar, Udf Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır, Udf Uzantılı Dosya Nedir, Udf Uzantılı Dosya Android, Udf Uzantılı Dosya iOS, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı, Udf Uzantılı Dosya Oluşturma, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir Tamindir, Udf Uzantılı Dosya Açma Programı İndir Gezginler, Udf Uzantılı Dosyayı PDFye Çevirme, Udf Uzantılı Dosya Açma

UDF uzantısı, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi) bünyesinde kullanılan dosyalarda yer almaktadır. UYAP, Hem Adalet Bakanlığı ve yargı birimleri arasındaki iletişimi, hem de hukuksal faaliyetlerin internet platformundan takip edilerek denetlenmesini sağlamaktadır. Bu sistem sayesinde vatandaşlar, kendilerine ait hukuki süreçleri de takip ederek bilgi sahibi olabilmektedir.

.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

.UDF Uzantılı Dosyalar Nasıl Açılır?

Bu sistemde yaygın olarak kullanılan .UDF uzantılı dosyalar ise UYAP doküman editörü ile açılabilmektedir. Şimdi sizlere UYAP doküman editörünü nereden indireceğinizi ve nasıl kuracağınızı anlatacağız. Ancak programın kurulum dosyası, ‘’.zip’’ uzantılı bir dosya olarak ineceğinden dolayı kuruluma başlamak için WinRAR programı gereklidir. Dolayısıyla indirmeden önce WinRAR programının bilgisayarınızda kurulu olduğuna emin olun. Programı indirmek ve kurmak için:

  • Öncelikle http://www.uyap.gov.tr adresine giderek sayfanın alt kısmında yer alan ‘’UYAP Destek’’ başlığının altındaki ‘’UYAP Editör’’ seçeneğine tıklayın.
  • Tıkladığınız anda dosya inmeye başlayacaktır. Dosyanın inmesi tamamlandığında dosyayı açın.
  • Dosyayı açtıktan sonra sırasıyla ‘’UYAP’’ klasörüne, ardından ‘’UKI_V4.1.11’’ klasörüne ve ‘’UKI_V4.1.11.exe’’ uygulamasına tıklayın (Tıkladıktan sonra izin isterse onaylayın).
  • Karşınıza çıkan kurulum sihirbazı penceresinde yer alan ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu penceredeyse programın nereye kurulacağını seçin ve tekrar ‘’İleri’’ seçeneğine tıklayın.
  • Bu aşamadan sonra karşınıza çıkacak 3 seçenekte de ‘’ileri’’ seçeneğine tıklayarak devam edin.
  • Son olarak ‘’Kur’’ seçeneğine tıklayın ve kurulumu başlatın.
  • Kurulum tamamlandıktan sonra ‘’Son’’ butonuna tıklayarak kurulum işlemini sonlandırın.
İlgili Haber
Instagram Shadow Ban Nedir, Nasıl Düzeltilir?

Bundan sonra UDF uzantılı bir dosyaya tıkladığınızda, dosya UYAP doküman editörütarafından açılacaktır.

DMCA.com Protection Status
1 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir